FANZiNE ERİŞİM REHBERi

FANZiNE ERİŞİM REHBERi


Çapa Çizgiroman Grubu Sunar fanzini, grubumuzun en eski işi değil ama nereden baksanız on yılı aşkın tarihçesi olan bir dergidir.  

(ilk sayı mart 2004. Yuh!) 

2019 yılında yeni dalgası ile yayın periodunu daha sıklaştırdık. (her on yılda 2 sayı filan gibi :) )Yeni sayı çıktığında duyurusunu yapsak bile büyük ihtimalle bulup alamayacaksınız. Ama bunun çaresi var. Zor bulunmasının bir nedeni, temelde fanzinin ana misyonunun bizim iş üretme disiplinimizin bir aracı olma isteğimiz. ikincisi ve okuyucuyu ilgilendiren nedeni ise fanzin işindeki "konsiye satış" formatının dışına çıkması. ÇÇRGrS dijital olarak yayımlanmayacak; istemeden gözünüze çarpıverecek, geçerken rastlayabileceğiniz bir şey de olmayacak.


ÇÇRGrS sadece çizgiroman dükkanlarında bulabileceğiniz, talep ettiğinizde ulaşabileceğiniz bir dergi.


Dergi 100 adetlik baskılarla çoğaltılıyor. Siz okuyucu (ve Çr dükkanı velinimeti ) olarak Çr dükkanınızın son sayı yada eski sayıların yeni baskısı için talep oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Dükkan, kendi başına yada diğer dükkanlarla birleşerek bu baskı maliyetinin altına girebilir.Her baskı numaralandırılmış olarak elinize ulaşacaktır.Umarız ÇÇRGrS hoşunuza gidecek bir dergi olur. P.S. Elinize geçecek şey, eninde sonunda bir fotokopi dergi olacaktır. Kapağında/içinde dünyaca ünlü çizerlerin (Yıldıray ve Mahmud diye okuyunuz) olmasına rağmen çoğunluk işlerinin çok da ahım şahım olmayabileceğini kabullenmeniz gerekir. 


* Bazı Çizgiroman Dükkanları internet sitelerinden satış yapıyorlar. Görebildiklerimiz aşağıda; Paralel Evren Çr (İstanbul) • Presstij (İzmit) • Zahiri (Eskişehir)

Hiç yorum yok: